«Конструктор навчальних планів» презентовано координаторам НУШ

news_item image

29.06.2022

Розроблений проєктом «Навчаємось разом» у співпраці з МОН, Українським інститутом розвитку освіти та Командою підтримки реформ МОН інструмент «Конструктор навчальних планів та програм» презентовано координаторам Нової української школи обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти. Презентаційний вебінар відбувся 23 червня. 

Освітянам докладно пояснили особливості використання конструктора під час формування навчального плану як компонента освітньої програми закладу. 

Учасники вебінару також дізнались про:

  • особливості реєстрації у сервісі;
  • можливості ресурсу для створення робочого навчального плану;
  • використання конструктора для підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які цього року розпочинають навчання за Державним стандартом НУШ у 5-х класах та продовжують його пілотування в 6-х.

Крім того, досвідом роботи з конструктором поділились заступники директорів пілотних шкіл, які вже використовують його у роботі. Вони розказали про його ключові переваги і можливі сценарії використання. 

«Конструктор навчальних планів» – новий ефективний онлайн-помічник для керівників та заступників школи. Він допоможе попрощатися зі стосами паперів, загубленими файлами та багатьма іншими проблемами, з якими щоразу стикаються педагоги під час складання навчального плану.

Інструмент розроблено проєктом «Навчаємось разом» за підтримки МОН, Українського інституту розвитку освіти та Команди підтримки реформ МОН спеціально для того, аби навчальний план нарешті перестав бути головним болем керівника, а став джерелом натхнення для всієї шкільної команди.

Зокрема, конструктор:

  • пропонує готове рішення щодо обсягу навчального навантаження;
  • допомагає проконтролювати, щоб розподілені години в навчальних планах відповідали вимогам;
  • надає доступ до вичерпного переліку модельних навчальних програм, рекомендованих МОН;
  • дає змогу створювати скільки потрібно варіативних рішень робочих планів;
  • дозволяє поділитися документами з іншими членами команди.

Отримати доступ до ресурсу можуть керівники закладів освіти та їхні команди, а також координатори НУШ закладів підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Конструктор пройшов тестування в пілотних закладах освіти й отримав схвальні відгуки.

Зареєструватись для використання конструктора можна за покликанням: constructor.nus.org.ua.