Безпечне освітнє середовище в умовах воєнного стану

news_item image

25.07.2022

Державна служба якості освіти звернула увагу засновників та керівників шкіл на створенні в закладах освіти безпечного освітнього середовища в умовах воєнного стану.

У першу чергу засновникам і керівникам шкіл потрібно:

  • забезпечити облаштування безпечного простору у закладі (укриття, запасні виходи);
  • здійснити превентивні заходи щодо мінної безпеки (інформування учнів, спільні заходи із залученням ДСНС).

Керівникам закладів освіти доцільно розробити:

  • шляхи евакуації учасників освітнього процесу (зокрема й до найближчого укриття, якщо таке не обладнане у школі);
  • алгоритм дій працівників та учнів закладу освіти під час евакуації.

У закладі освіти доцільно проводити тренування учнів та працівників щодо правил поводження під час повітряних тривог, евакуації, перебування у сховищі/укритті.

Вчителям рекомендовано пройти навчання з надання першої невідкладної допомоги дітям (наприклад, тренінг «Перша допомога дітям. Тренінг для дитячих закладів»).

Окрім того, Державна служба якості освіти звернула увагу на напрацюванні алгоритмів роботи з батьками у разі ймовірних надзвичайних ситуацій, дій школи за таких умов, зокрема проведення евакуації, комунікації з учасниками освітнього процесу, вмісту дитячого наплічника тощо.

Особливо актуальним для закладів освіти, що приймають дітей із числа внутрішньо переміщених осіб, є перегляд антибулінгових політик, розроблення адаптаційних заходів для таких учнів.

Керівникам шкіл слід бути готовими за необхідності змінювати форми організації освітнього процесу та форми здобуття освіти. Також варто продовжувати працювати в електронних журналах та з платформами, де розміщенні навчальні матеріали. Особливу увагу слід звернути на підбір навчальних матеріалів та стратегії роботи з учнями під час уроків.

Джерело: LexInform