Як навчатися школярам, які вимушено виїхали за кордон?

news_item image

03.06.2022

Державна служба якості освіти створила веб-сайт про шкільну освіту дітей, які вимушено покинули Україну.

Читайте також: Інформацію про роботу та підприємництво в ЄС можна отримати онлайн

«Лише за перший місяць повномасштабного військового вторгнення росії в Україну майже два мільйони українських дітей покинули її територію. У батьків виникає чимало запитань щодо того, як організувати навчання їхніх дітей. Не менше запитань виникає у міністерств, шкіл та вчителів тих країн, де зараз перебувають українські учні: як влаштована система освіти в Україні, за якими програмами навчаються діти, як відбувається оцінювання результатів навчання. У відповідь на ці виклики Державна служба якості освіти спільно з партнерами із проекту SURGe створили веб-сайт, що допоможе школам за кордоном зрозуміти, як максимально ефективно працювати із українськими дітьми. Інформація на сайті постійно оновлюватиметься», – прокоментував Голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак.

Читайте також: Всі можливості працевлаштування збиратимуть у єдиній базі вакансій

Ресурс складається із двох блоків – українською та англійською мовами. На україномовній частині сайту батьки знайдуть відповіді на найпоширеніші запитання щодо організації навчання дітей, які вимушено покинули територію України: як бути з отриманням документів, переведенням на наступний рік навчання, за якою формою діти можуть продовжити навчання в українській школі, або ж, навпаки, що робити, коли дитина пішла до школи за кордоном.

Інша частина сайту створена для міністерств, шкіл та вчителів тих країн, де зараз перебувають українські учні. Там вони знайдуть інформацію про те, як влаштована система шкільної освіти в Україні, а найголовніше – зможуть завантажити стислі програми з основних навчальних предметів для кожного класу.

Джерело: LEXINFORM.COM.UA