Оприлюднено посібник «Як допомогти учням і батькам у часи війни»

news_item image

06.06.2023

У доступі з’явився посібник «Як допомогти учням і батькам у часи війни», розроблений за підтримки проєкту “Навчаємось разом”. Завантажити його можна у хабі НУШ за покликанням

Авторки посібника – Оксана Руда і Тетяна Гніда. Він був створений у відповідь на потребу викладачів закладів післядипломної педагогічної освіти, які брали участь у програмі вебінарів із питань психосоціальної підтримки, що проводилася за сприяння проєкту «Навчаємось разом».

Посібник містить методичні рекомендації щодо реалізації практик, спрямованих на підтримку вчителів початкових класів, які працюють у складних умовах, пов’язаних із війною, переживанням стресових ситуацій, і мають віднайти в собі ресурси для ефективної роботи й підтримки своїх учнів, а також їхніх батьків.

Посібник містить наступні тематичні модулі:

  • стрес, травма, резилієнс, перша психологічна допомога для педагогів;
  • психосоціальна підтримка дітей;
  • робота з батьками;
  • методологія роботи тренера.

Крім того, видання містить завершальний методичний блок, який розкриває основні акценти й особливості проведення тренінгів із психосоціальної підтримки, а також особливості роботи онлайн.

Видання розраховано насамперед на викладачів закладів післядипломної педагогічної освіти, але може бути корисним і для викладачів закладів вищої освіти, вчителів початкових класів, батьків дітей молодшого шкільного віку. Матеріали посібника допоможуть викладачам, педагогам, які не мають фахової психологічної освіти, впевнено почуватися в темі психосоціальної підтримки.

Посібник рекомендовано Університетом менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України.

manual_psy-support2